Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Bydgoszczy

Copyright © Meditar Stomatologia 2022

MEDITAR Stomatologia

ul. Sułkowskiego 48

85-642 Bydgoszcz

Logo-zab

tel. 52 364 16 60 | 507 853 688

e-mail: rejestracja(at)meditar.pl

lub 507 853 688

Godziny otwarcia:  Pn - Pt  9:00 - 19:00

Logo Mediraty

Zadzwoń do nas

Wciśnij aby zadzwonić

      Facebook Rating

 

 

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM w BYDGOSZCZY

Endodoncja - leczenie kanałowe

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wszelkich stanów zapalnych miazgi zęba, co potocznie zwane jest leczeniem kanałowym. Polega ono na usunięciu miazgi, oczyszczeniu kanału i wypełnieniu np. ciekła gutaperką. Dla większej precyzji zabiegu w naszej bydgoskiej klinice Meditar Stomatologia stosuje się leczenia kanałowe pod mikroskopem, który zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia. Niezbędne przed zabiegiem jest wykonanie zdjęcie RTG zęba, które wykonujemy na miejscu.

Dobry endodonta

Endodonta Bydgoszcz - Meditar

Każdy z naszych stomatologów ma odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zabiegów z zakresu endodoncji. Możemy się również pochwalić specjalistą w leczeniu kanałowym, lek. stom. Justyną Słomczewską - Dąbek, która ukończyła specjalizację w dziedzinie endodoncji.

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zęba stosuje się wtedy, gdy ząb jest znacznie zniszczony przez próchnicę, która doprowadziła do zapalenia miazgi wewnątrz zęba. Mimo, iż większość przypadków wiąże się z uciążliwym bólem, wile z nich przebiega bez bólu, gdyż infekcja w kanale rozwija się powoli, ale systematycznie. Zwlekanie z wizytą u dentysty powoduje poważne zmiany zapalne, aż do powstania zgorzeli miazgi (rozpadu gnilnego), co nie tylko znacząco obniża szanse na udane leczenie kanałowe zęba, ale może mieć poważne skutki dla całego organizmu. Dzięki komputerowemu znieczuleniu zabieg leczenia kanałowego jest całkowicie bezbolesny a ewentualne uczucie wrażliwości w zębie znika po kilku dniach.

Endodoncja w Meditar - wsparcie technolgiczne

Oprócz podstawowych narzędzi dostępnych w unicie stomatologicznym nasz endodonta ma do dyspozycji także inne aparaty:

  • Mikroskop marki Seliga Microscope -  do precyzyjnej manipulacji wewnątrz zęba i kanału,

  • Zestaw Meta Biomed – system do wypełniania kanału ciekłą gutaperką, materiałem pochodzenia naturalnego,

  • Laser Fona – innowacyjne wsparcie w endodoncji, technologia umożliwiająca usunięcie flory bakteryjnej przy użyciu światła lasera i odkażenie kanału w korzeniu zęba ze skutecznością do 99%,

  • Endometry i Mikrosilniki - urządzenia do precyzyjnego mierzenia długości kanału i jego przygotowania do wypełnienia gutaperką,

Zalety leczenia kanałowego

  • szansa na zachowanie zęba mimo zaawansowanej próchnicy,

  • dzięki najnowszym protokołom leczenia i technologii leczenie może być ukończone podczas jednej wizyty

  • wyleczony i odbudowany ząb staje się w pełni funkcjonalny (z korzyścią dla układu trawiennego) i estetyczny, w przypadku zmiany odcienia koloru oferujemy również wybielanie laserowe, przywracające efekt wizualny

Co jeśli endodoncja zawiedzie lub jest niemożliwa?

Tylko w ostateczności ząb zostanie usunięty. Najlepszym sposobem na zapobiegnięcie niepożądanym skutkom (przemieszczanie pozostałych zębów, zanik kości czy problemy ze strony układu trawiennego) jest zabieg implantacji, który również można wykonać w naszym centrum.

Jak uniknąć próchnicy i leczenia kanałowego?

Najlepszym sposobem są regularne wizyty u dentysty, usuwanie kamienia nazębnego i osadu co najmniej raz na 6 miesięcy (również w naszej ofercie) oraz dbanie o higienę jamy ustnej a w przypadku pojawienia dolegliwości natychmiastowe udanie się do stomatologa i nieodwlekanie wizyty na później.

Jaka jest cena leczenia kanałowego?

Całkowity koszt i długość leczenia uzależnione są od stanu zęba oraz ilości jego korzeni. Cena najprostszej procedury to 400 zł. Po więcej szczegółów zapraszamy do CENNIKA.

Laser Fona do odkażania kanału
Mikroskop do precyzyjnego obrabiania kanału
Endometr do mierzenia długości kanału
Zestaw do ciekłej gutaperki

ZOBACZ TAKŻE

LUB

ODDZWONIMY

ODPISZEMY

ODPOWIEMY

ZADZWOŃ 52 364 1660

CENNIK

DENTYSTA BYDGOSZCZ

CHIRURGIA

NAPISZ DO NAS

ZOSTAW TELEFON

Logo Meditar Stomatologia
Logo firmy
Telefon
Koperta
Otwarte
Lokalizator

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Bydgoszcz (Leśne), ul. Sułkowskiego 48

52 364 1660


 

Face