Copyright © Meditar Stomatologia 2022

MEDITAR Stomatologia

ul. Sułkowskiego 48

85-642 Bydgoszcz

Logo-zab

tel. 52 364 16 60 | 507 853 688

e-mail: rejestracja(at)meditar.pl

lub 507 853 688

Godziny otwarcia:  Pn - Pt  9:00 - 19:00

Logo Mediraty

Zadzwoń do nas

Wciśnij aby zadzwonić

      Facebook Rating

 

 

IMPLANTY ZĘBOWE BYDGOSZCZ

Implantolog - chirurg

Wśród oferty usług szanującej się kliniki nie może zabraknąć implantologii. Tak też jest w przypadku Meditar Stomatologia w Bydgoszczy. Aby zapewnić bezpieczeństwo i najwyższy standard zabiegu wszczepiania implantu zęba, oraz przekonać Państwa do wykonania go w naszym centrum, do współpracy namówiliśmy lek. stom. Marcina Jaskólskiegoktóry na co dzień pracuje jako chirurg szczękowy na Oddziale Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Doktor Jaskólski posiada ukończoną specjalizację w dziedzinie chirurgii stomatologicznej oraz jest na ukończeniu w chirurgii szczękowo-twarzowej. Nie trzeba dodawać, że w szpitalu często boryka się z najtrudniejszymi przypadkami a jego doświadczenie oznacza dla Państwa: bezpieczeństwo, fachowośćwysoki poziom gwarancji udanego zabiegu.

Implanty Bydgoszcz - na ratunek zdrowiu

W naszej bydgoskiej klinice Meditar Stomatologia stoimy na stanowisku, że najlepszy jest własny, naturalny ząb, dlatego staramy się ze wszelkich sił aby ekstrakcja była ostatecznością. Dopiero gdy nie widzimy już szansy na uratowanie choćby korzenia po leczeniu kanałowym, dopuszczamy jego usunięcie. I tu powstaje pytanie, co dalej?

Rozwiązań istnieje kilka:

 • pierwsze: można po prostu z tym żyć - niestety oprócz pogorszenia estetyki ma to ogromny wpływ na cały organizm: w miejscu ubytku zanika kość, wyrostek staje się coraz cieńszy, zęby zaczynają się przemieszczać w stronę pustych miejsc, przez co powierzchnie nie stykają się prawidłowo i dochodzi do choroby okluzyjnej. Takie nieprawidłowe, długotrwałe obciążenie zębów powodować może również dysfunkcję stawów żuchwowych. Pogorszone przeżuwanie stopniowo wpływa na układ trawienny,

 • drugie: można wykonać protezę lub most - niestety kość nadal zanika,

 • trzecie: wszczepienie implantu zęba - rozwiązanie najlepsze, pozwala zatrzymać zanik kości a przeżuwanie i estetyka wracają do stanu naturalnego.

Co to są implanty zębów?

Implant zęba to zamiennik korzenia, kształtem przypominający śrubę od 10 do 12 mm wykonaną z tytanu. Implant wszczepiany zostaje dokładnie w miejsce utraconego zęba i służy jako filar do odbudowy korony, mocowania mostu albo protezy.

Wszczepione implanty zębów - implanty Bydgoszcz

Dla kogo implanty zębowe?

Zabieg wszczepienia implantu możemy wykonać u każdej dorosłej osoby, będącej ogólnie w dobrym stanie zdrowia, bez przeciwwskazań medycznych. Implantację polecamy zarówno pacjentom w przypadku braku pojedynczych zębów jak i całkowitego bezzębia.

Jeden - kilka ubytków

Najprostszy zabieg to wszczepienie pojedynczego implantu i odbudowa korony na nim. W sytuacji braku kilku sąsiednich zębów zalecamy wstawienie dwóch implantów i wykonanie na nich mostu. 

Całkowite bezzębie - co w takim przypadku?

Implantologia przychodzi z pomocą również w takim przypadku. Pomijając najprostsze rozwiązanie, czyli zwykłą protezę (ruchomą), przytrzymywaną do dziąseł tylko za pomocą specjalnego kleju, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest implantacja. Oczywiste rozwiązanie to wszczepienie implantów w miejsce wszystkich ubytków. Istnieją jednak również inne możliwości, a mianowicie:

 • proteza osadzona na implantach - może być również ruchoma (overdenture) albo stała. W tym celu w szczękę albo żuchwę wszczepiamy od 2 do 6 implantów i to do nich mocujemy protezę. W zależności stała czy ruchoma, zatrzaskiwana na specjalnych kulkach, belce Dodlera, ewentualnie przykręcana na stałe,

 • most na implantach - dający efekt najbardziej zbliżony do naturalnych zębów.

Koszty wszczepienia implantu?

Zapewne w tym miejscu przychodzą obawy o wysokie koszty implantacji. Rzeczywiście implantacja nie jest najtańszym rozwiązaniem ale zapewne najzdrowszym dla organizmu i dożywotnim. Poza tym, z uwagi na szeroką ofertę rodzajów implantów, ceny są dostępne a biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne, funkcjonalność oraz estetykę - warte rozważenia. Należy również dodać, że wspólnie z partnerem Mediraty, oferujemy wygodny system ratalny na pokrycie wszelkich kosztów. Po szczegóły zapraszamy do naszego CENNIKA.

Decyzja: wszczepiamy implant - co do dalej?

Nawet jeśli nadal mają Państwo jakieś pytania i wątpliwości, mogą one zostać rozwiązane podczas wstępnej konsultacji. W jej trakcie nasz chirurg-implantolog wykona badanie i odpowie na wszelkie pytania. W razie potrzeby skieruje na inne badania dodatkowe i zleci wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG, które wykonamy na miejscu, w naszym bydgoskim centrum. W niektórych przypadkach istnieje konieczność wykonania tomografii komputerowej, zlecanej pracowni zewnętrznej. W efekcie konsultacji powstaje plan leczenia, układany wraz z pacjentem, przedstawiający kolejne etapy w czasie oraz wszelkie koszty.

Implantacja - możliwe sytuacje

W zależności od rozpoznania stanu wyrostka zębodołowego, w przypadku niewystarczającej ilości lub jakości tkanki kostnej, może zaistnieć konieczność jej uzupełnienia, tzw. augmentacji, np. materiałem kościotwórczym. Może to opóźnić implantację nawet o 6 miesięcy.

Jeśli brak przeciwwskazań, w przypadku akceptacji warunków, pacjent zostaje umówiony na kolejną wizytę, podczas której implant zęba zostaje wszczepiony.

Chirurg szczękowy lek. stom. Marcin Jaskólski

Ważne przed wszczepieniem

Zabieg implantacyjny prowadzony zostaje w warunkach pełnej sterylności. Mając to na uwadze trzeba przypomnieć, że ubytki próchnicowe i kamień nazębny to potencjalne źródła zakażenia, które należy całkowicie wyeliminować przed rozpoczęciem wszczepiania implantu zęba. Wykonają to nasi dentyści.

Implanty Bydgoszcz - etapy leczenia implato-protetycznego

 • zabieg implantacji (wszczepienia)

 • osteointegracja - proces zrastania kości z  implantem

 • odsłonięcie implantów i założenie śrub gojących

 • wykonanie prac protetycznych na implantach (po 3 do 6 miesiącach od wszczepienia) 

Etapy wszczepiania implantów zębowych w Bydgoszczy

Czy zabieg jest bezpieczny i bezbolesny ?

Implantację przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, całkowicie eliminującym ból. Zabieg prowadzi doświadczony chirurg przez co pacjent ma zapewnione bezpieczeństwo i komfort, a wynik końcowy na pewno będzie zadowalający.

Istotne po wszczepieniu

Aby gojenie po zabiegu przebiegało bezproblemowo, należy przestrzegać kilku wskazówek:

 • pić i jeść dopiero po odzyskaniu czucia, 

 • w dniu zabiegu i dwa dni po nim unikać palenia tytoniu i picia alkoholu,

 • przez kilka dni unikać gorących pokarmów i płynów,

 • unikać wysiłku, nie uprawiać sportu,

 • po posiłku przepłukiwać usta zimną wodą

 • nie drażnić rany szczoteczką ani językiem,

 • szczotkować pozostałe zęby unikając miejsca implantacji,

 • płukać usta płukanką.

Po 7-10 dniach usunięte zostaną szwy. Do pełnej integracji implantu (3-6 miesięcy) należy bezwzględnie przestrzegać zleconych przez lekarza wizyt kontrolnych a ponadto:

 • unikać podrażniania miejsce wszczepu,

 • utrzymywać wysoką higienę jamy ustnej.

Po zakończeniu całego procesu odbudowy uzębienia należy:

Polecamy zapoznanie się z CENNIKIEM usług oraz innymi zabiegami z zakresu chirurgii szczękowej

lek. stom. Marcin Jaskólski

specjalizacja: chirurgia stomatologiczna,

w trakcie spec. szczękowo-twarzowej

ZOBACZ TAKŻE

LUB

ODDZWONIMY

ODPISZEMY

ODPOWIEMY

ZADZWOŃ 52 364 1660

CENNIK

CHIRURG SZCZĘKOWY

DENTYSTA BYDGOSZCZ

NAPISZ DO NAS

ZOSTAW TELEFON

Logo Meditar Stomatologia
Logo firmy
Telefon
Koperta
Otwarte
Lokalizator

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Bydgoszcz (Leśne), ul. Sułkowskiego 48

52 364 1660


 

Face