waq

 

 

Medycyna Specjalistyczna Sławomir Suchar w 85-642 Bydgoszcz, ul. Józefa Sułkowskiego 48, NIP: 5422409752, REGON: 050630890, tel.: 52 364 16 60, email: rejestracja(at)meditar.pl ("Podmiot"), informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Podmiot w celu: odpowiedzi na zadane pytanie(a), przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Podmiot (b), przekazywania informacji handlowej (c) – w zależności od udzielonej przez Panią/Pana zgody. Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Szczegóły w Polityce Prywatności.

Pokaż pełną treść zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie. 

Twój telefon lub email: *
Imię, temat zapytania (opcja):
*
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
sac

* pola obowiązkowe

Face

 

507 853 688

Bydgoszcz (Leśne), ul. Sułkowskiego 48

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Lokalizator
Otwarte
Koperta
Telefon
Logo firmy
Logo Meditar Stomatologia

ZOSTAW TELEFON

NAPISZ DO NAS

IMPLANTY

ZABIEGI CHIRURGICZNE

CENNIK

ZADZWOŃ 507 853 688

ODPOWIEMY

ODPISZEMY

ODDZWONIMY

LUB

ZOBACZ TAKŻE

Więcej informacji na ten temat na stronach o implantologii oraz chirurgii.

znak
z1
z2
z3
z5
z6
z7
z8
z9
zx1
zx2
zx3

usunięcie zęba ósmego, zatrzymanego

podniesienie dna zatoki

resekcja wierzchołka korzenia zęba

plastyka połączenia ustno-zatokowego

plastyka wyrostka zębodołowego

wycięcie kaptura dziąsłowego

nacięcie i drenaż ropnia

leczenie suchego zębodołu i inne

a także implantoprotetyka:

wszczepianie implantów

mosty na implantach

protezy całkowite stabilizowane na 2-6 implantach

odbudowa tkanki kostnej (materiałem kościotwórczym) i inne

Zabiegi jakie przeprowadza doktor Jaskólski w naszej klinice to między innymi:

Oferta chirurga szczękowego

Urządzenia laserowe, które stworzyło nowe możliwości dla naszej klinki. Dzięki wykorzystaniu urządzenia FONALaser, możemy przeprowadzać szereg zabiegów w zakresie chirurgii tkanek miękkich, periodontologii, endodoncji, eliminacji drobnoustrojów, leczenia bólu i wybielania zebów. Leczenie laserowe jest przede wszystkim mniej bolesne, proces zdrowienia pacjenta przebiega szybciej, a wyniki leczenia są nieporównanie lepsze w porównaniu z konwencjonalnymi procedurami.

Chirurg stomatolog Bydgoszcz

Laser Fona

Chirurg stomatologiczny Bydgoszcz

Każdy pacjent na myśl o zabiegu chirurgii szczękowej, w pierwszej kolejności obawia się bólu, zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Z myślą o nich, ale nie tylko, dołączyliśmy niedawno do ogólnopolskiego programu „Klinika bez Bólu”.  Elementem tej kampanii jest udział naszej kadry w szkoleniu oraz zakup najnowocześniejszego urządzenia do prowadzenia szeregu niskoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych - PiezotomCube. Zamiast dotychczasowego wyrywania całego zęba, rozcięty zostaje na kawałki za pomocą specjalnej, drgającej z dużą częstotliwością końcówki. W efekcie, pocięte kawałki zostają usunięte prawie bez użycia siły, która byłaby niezbędna w standardowym leczeniu. Z uwagi na niewielkie zniszczenia tkanki miękkiej i twardej wokół zęba, opuchlizna, dolegliwości bólowe czy powikłania po zabiegu zredukowane są do minimum. Okres gojenia i powrotu do normalnego życia zostaje również skrócony. Urządzenie to przynosi korzyści obu stronom: chirurgowi możliwość stosowania szybszych, mniej inwazyjnych protokołów, pacjentowi mniej traumatyczne doświadczenie.

Nowoczesna technologia w chirurgii stomatologicznej

Chirurgia szczękowa natomiast zajmuje się poważniejszymi przypadkami. Możemy w niej wyróżnić np. chirurgię urazową czy onkologiczną. Stąd większość zabiegów chirurgii szczękowej wykonywanych jest w warunkach szpitalnych, a nie gabinetowych. 

Podobnie jak wyżej, różnica polega na zakresie działań jaki one obejmują. I tak chirurgia stomatologiczna obejmuje leczenie zabiegowe/operacyjne wszelkich zmian patologicznych wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Najczęściej przeprowadzane zabiegi chirurgii stomatologicznej to ekstrakcja zęba (np. zatrzymanej ósemki), podniesienie dna zatoki, resekcja wierzchołka korzenia zęba czy wszczepienie implantu. Każdy z zabiegów wymaga wykonania punktowego lub panoramicznego zdjęcia RTG. Przed zabiegiem chirurg dentysta zleci takie badanie, które wykonujemy w naszej placówce.

Chirurgia szczękowa a stomatologiczna

Chirurg stomatolog to dentysta wykonujący zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej oraz jej okolicach (ekstrakcje, resekcje i inne). Tymczasem chirurg szczękowy (szczękowo-twarzowy) swym działaniem obejmuje szersze spektrum – dodatkowo część twarzową i szyję. Chirurg szczękowy musi posiadać wiedzę o wiele szerszą niż chirurg stomatologiczny, obejmującą także onkologię, chirurgię ogólną i estetyczną, laryngologię czy neurochirurgię a nawet okulistykę.

Chirurg szczękowy a chirurg stomatologiczny - różnice

Jest nim lek. stom. Marcin Jaskólski, który na co dzień pracuje jako chirurg szczękowy na Oddziale Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, gdzie przeprowadza również bardziej skomplikowane operacje: usuwanie torbieli twarzoczaszki, leczenie niektórych zmian nowotworowych czy urazowych (uszkodzenia tkanek miękkich, złamania i zwichnięcia kości doznanych w wyniku urazu). Zarówno wiedza jak i doświadczenie doktora Jaskólskiego powinny być dodatkowym atutem przy Państwa wyborze. Dotyczy to zarówno chirurgii jak implantoprotetyki.

Szukając chirurga szczękowego lub chirurga stomatologa w Bydgoszczy znaleźć można wiele ofert. Jest jednak jeden acz bardzo istotny szczegół, który wyróżnia naszą klinikę od wielu innych. Otóż w naszym centrum przyjmuje chirurg szczękowy ze specjalizacją w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, bliski ukończenia specjalizacji szczękowo-twarzowej.

Jak wybrać dobrego chirurga szczękowego

lek. stom. Marcin Jaskólski

specjalista chirurgii stomatologicznjej, w trakcie specjalizacji szczękowo-twarzowej

Chirurg szczękowy Bydgoszcz

CHIRURG SZCZĘKOWY BYDGOSZCZ

Chirurgia szczękowa Bydgoszcz

      Facebook Rating

 

 

Wciśnij aby zadzwonić

Zadzwoń do nas

Logo Mediraty

Godziny otwarcia:  Pn - Pt  9:00 - 19:00

lub 507 853 688

tel. 507 853 688

e-mail: rejestracja(at)meditar.pl

Logo-zab

MEDITAR Stomatologia

ul. Sułkowskiego 48

85-642 Bydgoszcz

Copyright © Meditar Stomatologia 2023