Copyright © Meditar Stomatologia 2022

MEDITAR Stomatologia

ul. Sułkowskiego 48

85-642 Bydgoszcz

Logo-zab

tel. 52 364 16 60 | 507 853 688

e-mail: rejestracja(at)meditar.pl

lub 507 853 688

Godziny otwarcia:  Pn - Pt  9:00 - 19:00

Logo Mediraty

Zadzwoń do nas

Wciśnij aby zadzwonić

      Facebook Rating

 

 

Chirurgia szczękowa Bydgoszcz

CHIRURG SZCZĘKOWY BYDGOSZCZ

Chirurg szczękowy Bydgoszcz

lek. stom. Marcin Jaskólski

specjalista chirurgii stomatologicznjej, w trakcie specjalizacji szczękowo-twarzowej

Jak wybrać dobrego chirurga szczękowego

Szukając chirurga szczękowego lub chirurga stomatologa w Bydgoszczy znaleźć można wiele ofert. Jest jednak jeden acz bardzo istotny szczegół, który wyróżnia naszą klinikę od wielu innych. Otóż w naszym centrum przyjmuje chirurg szczękowy ze specjalizacją w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, bliski ukończenia specjalizacji szczękowo-twarzowej.

Jest nim lek. stom. Marcin Jaskólski, który na co dzień pracuje jako chirurg szczękowy na Oddziale Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, gdzie przeprowadza również bardziej skomplikowane operacje: usuwanie torbieli twarzoczaszki, leczenie niektórych zmian nowotworowych czy urazowych (uszkodzenia tkanek miękkich, złamania i zwichnięcia kości doznanych w wyniku urazu). Zarówno wiedza jak i doświadczenie doktora Jaskólskiego powinny być dodatkowym atutem przy Państwa wyborze. Dotyczy to zarówno chirurgii jak implantoprotetyki.

Chirurg szczękowy a chirurg stomatologiczny - różnice

Chirurg stomatolog to dentysta wykonujący zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej oraz jej okolicach (ekstrakcje, resekcje i inne). Tymczasem chirurg szczękowy (szczękowo-twarzowy) swym działaniem obejmuje szersze spektrum – dodatkowo część twarzową i szyję. Chirurg szczękowy musi posiadać wiedzę o wiele szerszą niż chirurg stomatologiczny, obejmującą także onkologię, chirurgię ogólną i estetyczną, laryngologię czy neurochirurgię a nawet okulistykę.

Chirurgia szczękowa a stomatologiczna

Podobnie jak wyżej, różnica polega na zakresie działań jaki one obejmują. I tak chirurgia stomatologiczna obejmuje leczenie zabiegowe/operacyjne wszelkich zmian patologicznych wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Najczęściej przeprowadzane zabiegi chirurgii stomatologicznej to ekstrakcja zęba (np. zatrzymanej ósemki), podniesienie dna zatoki, resekcja wierzchołka korzenia zęba czy wszczepienie implantu. Każdy z zabiegów wymaga wykonania punktowego lub panoramicznego zdjęcia RTG. Przed zabiegiem chirurg dentysta zleci takie badanie, które wykonujemy w naszej placówce.

Chirurgia szczękowa natomiast zajmuje się poważniejszymi przypadkami. Możemy w niej wyróżnić np. chirurgię urazową czy onkologiczną. Stąd większość zabiegów chirurgii szczękowej wykonywanych jest w warunkach szpitalnych, a nie gabinetowych. 

Nowoczesna technologia w chirurgii stomatologicznej

Każdy pacjent na myśl o zabiegu chirurgii szczękowej, w pierwszej kolejności obawia się bólu, zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Z myślą o nich, ale nie tylko, dołączyliśmy niedawno do ogólnopolskiego programu „Klinika bez Bólu”.  Elementem tej kampanii jest udział naszej kadry w szkoleniu oraz zakup najnowocześniejszego urządzenia do prowadzenia szeregu niskoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych - PiezotomCube. Zamiast dotychczasowego wyrywania całego zęba, rozcięty zostaje na kawałki za pomocą specjalnej, drgającej z dużą częstotliwością końcówki. W efekcie, pocięte kawałki zostają usunięte prawie bez użycia siły, która byłaby niezbędna w standardowym leczeniu. Z uwagi na niewielkie zniszczenia tkanki miękkiej i twardej wokół zęba, opuchlizna, dolegliwości bólowe czy powikłania po zabiegu zredukowane są do minimum. Okres gojenia i powrotu do normalnego życia zostaje również skrócony. Urządzenie to przynosi korzyści obu stronom: chirurgowi możliwość stosowania szybszych, mniej inwazyjnych protokołów, pacjentowi mniej traumatyczne doświadczenie.

Chirurg stomatologiczny Bydgoszcz

Laser Fona

Chirurg stomatolog Bydgoszcz

Urządzenia laserowe, które stworzyło nowe możliwości dla naszej klinki. Dzięki wykorzystaniu urządzenia FONALaser, możemy przeprowadzać szereg zabiegów w zakresie chirurgii tkanek miękkich, periodontologii, endodoncji, eliminacji drobnoustrojów, leczenia bólu i wybielania zebów. Leczenie laserowe jest przede wszystkim mniej bolesne, proces zdrowienia pacjenta przebiega szybciej, a wyniki leczenia są nieporównanie lepsze w porównaniu z konwencjonalnymi procedurami.

Oferta chirurga szczękowego

Zabiegi jakie przeprowadza doktor Jaskólski w naszej klinice to między innymi:

usunięcie zęba ósmego, zatrzymanego

podniesienie dna zatoki

resekcja wierzchołka korzenia zęba

plastyka połączenia ustno-zatokowego

plastyka wyrostka zębodołowego

wycięcie kaptura dziąsłowego

nacięcie i drenaż ropnia

leczenie suchego zębodołu i inne

a także implantoprotetyka:

wszczepianie implantów

mosty na implantach

protezy całkowite stabilizowane na 2-6 implantach

odbudowa tkanki kostnej (materiałem kościotwórczym) i inne

zx3
zx2
zx1
z9
z8
z7
z6
z5
z3
z2
z1
znak

Więcej informacji na ten temat na stronach o implantologii oraz chirurgii.

ZOBACZ TAKŻE

LUB

ODDZWONIMY

ODPISZEMY

ODPOWIEMY

ZADZWOŃ 52 364 1660

CENNIK

ZABIEGI CHIRURGICZNE

IMPLANTY

NAPISZ DO NAS

ZOSTAW TELEFON

Logo Meditar Stomatologia
Logo firmy
Telefon
Koperta
Otwarte
Lokalizator

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Bydgoszcz (Leśne), ul. Sułkowskiego 48

52 364 1660


 

Face